WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web nasıl kullanılır: WhatsApp Web, iOS ve Android’de hepimizin bildiği popüler WhatsApp Messenger video ve sesli sohbet ve çağrı uygulamasının tarayıcı sürümüdür. Masaüstü için WhatsApp’ın iki türü vardır: Mac ve Windows için indirilebilir bir sistem uygulaması veya doğrudan tarayıcıda çalışabilme. WhatsApp Web ve WhatsApp Desktop, WhatsApp mobil hesabınızın uzantıları olarak işlev görür ve tüm mesajlar telefonunuzla bilgisayarınız arasında tamamen senkronize edilir, böylece konuşmalarınızı nereden başladıklarından bağımsız olarak herhangi bir cihazda görebilirsiniz. Burada, WhatsApp tarayıcı uygulamasını nasıl kullanacağınızı göstereceğiz.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

WhatsApp Web’i başlatmak için Chrome, Firefox, Opera, Safari veya Edge’de URL’sini tıklayın ve sayfadaki QR kodunu telefonunuzdaki WhatsApp mobil uygulamasıyla tarayın. WhatsApp Web tarayıcıda otomatik olarak başlar ve siz bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan ayrılıncaya kadar etkin kalır.

  • WhatsApp Web’i cep telefonu uygulamanıza bağlamak için WhatsApp web sitesini ziyaret edin.
  • İPhone veya Android telefonunuzda WhatsApp’ı başlatın.
  • Telefon WhatsApp’a açık olarak web sitesinde görünen QR kodunu tarayın.
  • İPhone’da Ayarlar> WhatsApp Web / Masaüstü öğesine dokunun.
  • QR kodunu tara’ya dokunun ve telefonu eşleştirmek için kodun üzerinde tutun.
  • Android telefonlarda, Sohbet panelinin sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun.
  • WhatsApp Web üzerine dokunun ve QR kodunu tarayın.
  • Akıllı telefon hesabınız artık uygulamanın web sürümüne bağlı.
  • Oradan, bilgisayarınızın masaüstü tarayıcısından mesaj gönderip alabilirsiniz.

 

WhatsApp web kaynakları

QR kodunu taradıktan sonra, WhatsApp sohbet listenizi doğrudan web sayfasında görüntüleyebilirsiniz. Solda, kaydolduysanız ileti dizisini ve ileti geçmişini açmak için bir kişiyi tıklayarak sohbetlerinizi görebilirsiniz.

Web sayfasının sol üst köşesinde üç simge bulunur: Yuvalanmış seçeneklerin bir listesini sunan Durum, Yeni Sohbet ve Menü.
Durum seçeneği, panelin altındaki yanıt alanında yanıt verebilme özelliğinin yanı sıra kişileriniz tarafından yayınlanan tüm durumları gösterir.
Yeni Sohbet’i tıklamak sayfanın sol tarafındaki kişi listesini açar. Buradan yeni bir grup oluşturabilir veya bir konuşma başlatabilirsiniz.
Üç noktalı açılır menü yeni bir grup oluşturmanıza, profil bilgilerinizi değiştirmenize, arşivlenmiş sohbetleri aramanıza olanak tanır; yıldızlı mesajları görüntüleyin, bildirimler ve sohbet duvar kağıdı gibi ayarları değiştirin veya oturumu kapatın.

Daha fazla teknoloji güncellemesi için: Yepplify.com

Mesaj gönderme

WhatsApp Web’in mobil uygulama kadar kullanımı kolaydır ve arayüz tanıdık gelecektir. Masaüstünden mesaj göndermek için mevcut bir sohbeti tıklayın veya Yeni sohbet simgesini tıklayın ve etkileşim kurmak istediğiniz kişiyi seçin. Burada, kaydedilmişlerse önceki sohbetleri veya alternatif olarak alttaki mesaj çubuğunu görebilirsiniz. Çubuğu tıklayın Bir mesaj yazın ve sohbete başlayın. Mesajınızı tamamladığınızda iletmek için klavyenizdeki Enter tuşuna basın veya Gönder simgesini tıklayın.

YOU MAY ALSO LIKE: Matt Mercer net worth, bio, everything you need to know about him

Belgeleri, görüntüleri veya kayıtları dahil etmek istiyorsanız, dosyaları masaüstünden ekleyin ve geçerli sohbetin üst kısmındaki Simge Ekle ataşını tıklatarak dosyaları istediğiniz gibi gönderin.

WhatsApp’ı sisteminize yükleyin

WhatsApp, doğrudan WhatsApp web sitesinden indirebileceğiniz Windows veya Mac için bir masaüstü istemcisi seçeneği de sunar. Web uygulamasıyla aynı görünüyor. Windows’ta indirdikten sonra yükleyici adımlarını izleyin. Mac’te WhatsApp simgesini Uygulamalar klasörüne sürükleyin. Ardından, masaüstü uygulamasını başlatın. Web tarayıcı sürümünde olduğu gibi, QR kodunu web sürümüne benzer şekilde taramanız istenir. Oturumu kapatmaya hazır olana kadar WhatsApp sizi bağlı tutar.

Oturumu kapatmak için, telefonunuzdaki WhatsApp menüsüne dönün ve görüşmenin üst kısmındaki üç nokta simgesine dokunup Oturumu kapat seçeneğini belirleyerek Tüm cihazlardan çıkış yap’ı seçin.

 

WhatsApp web hakkında sık sorulan sorular:

WhatsApp Web nasıl çalışır?

Tek yapmanız gereken tarayıcınızı açmak ve bu uygulamaya girmek ve kullanmaya başlamak. Giriş yaptıktan sonra, bölgenizde bulunan tercih edilen servis sağlayıcıyı seçmeniz gerekir. Bu uygulama farklı dillerde mevcuttur ve bu nedenle tıpkı diğer mesajlaşma uygulamaları gibi bu uygulama aracılığıyla arkadaşlarınızla ve iş arkadaşlarınızla kolayca iletişim kurabilirsiniz. Kullanıcıların kişinin kişilerini girmesi ve ardından mesajı göndermek için 'mesaj gönder' düğmesini tıklaması gerekir. Ayrıca bu uygulama aracılığıyla sesli mesaj gönderebilirler ve böylece internet üzerinden kolayca birbirleriyle etkileşime girebilirler.

WhatsApp Web ve WhatsApp for Desktop arasındaki fark nedir?

WhatsApp Web ile WhatsApp Masaüstü Uygulaması arasında fark yoktur WhatsApp Web, messenger'ın tarayıcı sürümüdür. WhatsApp for Desktop, Windows ve macOS için resmi hizmet uygulamasıdır. Fark, tarayıcıda ve başka bir uygulamada kullanmanızdır. Her iki işlev de aynıdır. İnternette telefonda uyuyorsanız, bilgisayar uygulamasını kullanamazsınız.

WhatsApp Web cep telefonundan uzakta çalışıyor mu?

Evet, Web WhatsApp kodunu taradıktan ve herhangi bir yere gittikten sonra WhatsApp'ınızın bilgisayarınızda çalışacağı doğrudur. Artık telefonunuzdaki WhatsApp'ı WhatsApp web istemcisi ile eşleştirdiniz. WhatsApp Web istemcisinin çalışması için telefonunuzun İnternet'e bağlı kalması gerekir. Artık WhatsApp web oturumu sona erene kadar telefonunuzu herhangi bir yere taşıyabilirsiniz. Ayrıca, WhatsApp web istemcisinin çok karmaşık olduğunu bilmelisiniz. WhatsApp verilerinizi web sunucusunda depolamaz, bu nedenle sunucudan WebClient'e veri aktarmaz. Birisi size WhatsApp'ta bir mesaj gönderdiğinde, cep telefonunuzu WhatsApp web ile senkronize ederken cep telefonunuza ve daha sonra web istemcisine gönderilir. Her whatsapp hesabının, Web WhatsApp'ın QR kodundan aldığınız URL'ye güvenli bir şekilde gönderilen benzersiz bir kimliği vardır. Ardından, Web'deki WhatsApp, telefonunuzda düzenli olarak mesaj arar. Bu nedenle, web istemcisini kullanmak için akıllı telefonunuzun İnternet'e bağlı olması gerekir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *