WhatsApp Web – nasıl kullanılır Bilgisayarda

WhatsApp Web, PC’ler ve dizüstü bilgisayarlar için Facebook destekli mesajlaşma hizmetinin bir uzantısıdır. Bu özellik, kullanıcıların bir web tarayıcısı kullanarak bilgisayarlardan WhatsApp’a erişmesine ve mesaj gönderip almasına olanak tanır . PC’ler için WhatsApp uygulamasının aksine, web herhangi bir kurulum gerektirmez. Google Chrome, Safari, Firefox ve Opera dahil olmak üzere oradaki tüm tarayıcılarla uyumludur.

WhatsApp Web kurulumu oldukça kolaydır ve onun görsel arabirim telefonu ile aynıdır. İster telefondan ister internetten mesaj yazıyor olun, her şey aynı kalır. Yine de çift onay işaretleri alırsınız (teslim edilen mesajlar için) ve maviye döner (alıcı mesajınızı okuduğunda). Ek olarak, WhatsApp    Web, tüm mesajlarınızı ve kişilerinizi senkronize eder, böylece cihazlarınız arasında hokkabazlık yapmanıza gerek kalmaz.

Nedir WhatsApp Web?

Yukarıda belirtildiği gibi, WhatsApp Web, WhatsApp hesabınızı bir PC veya dizüstü bilgisayara kopyalar . Giriş yapmak için bir web tarayıcısı gerektiren bir web istemcisidir. Bu, bir WhatsApp web bağlantısı ve QR kodu aracılığıyla yapılabilir . Oturum açtıktan sonra , belge, fotoğraf ve video paylaşımı dahil olmak üzere mesajlaşma platformunun hemen hemen tüm özelliklerini doğrudan PC’den kullanabilirsiniz. Hatta arkadaşlarınızın hikayelerini görüntülemenize, yeni sohbetler başlatmanıza, profil fotoğrafınızı değiştirmenize ve sohbetlerde arama özelliğini kullanmanıza bile olanak tanır.

Bu özellik, bir PC veya dizüstü bilgisayarda çalışırken son derece kullanışlıdır ve akıllı telefonunuza ulaşmak istemezsiniz. Cihazlarınızın hangi ağa bağlı olduğu önemli değil, hem bilgisayarınız hem de akıllı telefonunuz aktif bir internet bağlantısına sahip olduğu sürece, WhatsApp Web herhangi bir tarayıcıda çalışacaktır.

WhatsApp Web’deki tüm sohbetler güvende olacak ve kaldığınız yerden devam edebilmeniz için telefonunuzla senkronize edilecek. Ayrıca WhatsApp Web girişlerinizi ve çıkışlarınızı da izleyebilirsiniz . WhatsApp’ı dizüstü bilgisayarda / PC’de nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız , aşağıda listelenen adımlara bakın.

WhatsApp Web bilgisayarda / dizüstü bilgisayarda nasıl kullanılır?

Adım 1: WhatsApp’ı PC’de kullanmak için bilgisayarınızda herhangi bir web tarayıcısını açın ve arama çubuğuna web.whatsapp.com yazın .

Adım 2: WhatsApp ile telefondan taranması gereken sayfada bir QR kodu göreceksiniz .

Adım 3: Akıllı telefonunuzdan whatsappweb QR kodunu taramak için , uygulamanın sağ üst köşesindeki işlem taşma menüsüne (üç dikey nokta) dokunun.

Adım 4: WhatsApp Web’i seçin ve telefonu QR koduna doğrultun.

Adım 5: PC’nizin WhatsApp Web’i her kullandığınızda girişi hatırlamasını istiyorsanız , QR kodunun altındaki ‘Oturumumu açık tut’ seçeneğini seçin.

Adım 6: İşte bu, bitirdiniz. Bağlandıktan sonra, telefonunuz WhatsApp Web’de oturum açtığınıza dair bir bildirim gösterecektir .

Not: WhatsApp Web’in çalışması için hem bilgisayarınız hem de akıllı telefonunuz aktif bir internet bağlantısı gerektirir .

WhatsApp Web’de görüntülü görüşme nasıl yapılır?

Şu an için WhatsApp Web’de görüntülü / sesli görüşme yapılmamaktadır . Aracı kullanarak yalnızca mesajlar, dosyalar ve videolar fotoğraf / video gönderebilir, durumları kontrol edebilir ve sohbetleri arşivleyip engelleyebilirsiniz. Bununla birlikte, raporlar alınacak herhangi bir şeyse, yakında WhatsApp Web’i kullanarak görüntülü ve sesli görüşmeler yapabileceksiniz .

Ayrıca oku: Telegram vs WhatsApp: Uygulamalar arasında 7 temel fark

Facebook’un sahip olduğu mesajlaşma platformunun, bir avuç kullanıcı için web ve masaüstü uygulaması için çağrı desteği sunmaya başladığı bildirildi. Güncellemeyi alanlar , arama simgesinin yanındaki sohbet başlığında whatsappweb sesli ve görüntülü arama düğmelerini görebilecekler .

“ Güncellemeyi bekleyemiyorsanız ve masaüstünde WhatsApp sesli / görüntülü arama desteğine kesinlikle ihtiyacınız varsa , Bluestacks uygulamasını indirin. Uygulama, PC’ler için en popüler Android emülatörlerinden biridir. Uygulamayı indirmek için www.bluestacks.com adresini ziyaret edin.”

Yüklendikten sonra WhatsApp’ı açın ve telefon numarasıyla kaydolun. Bu şekilde, masaüstü üzerinden WhatsApp sesli / görüntülü aramalar yapabileceksiniz . Ancak, bir sınırlama yoktur – sen dışarı açmış olacağım WhatsApp şekilde giriş en kısa sürede akıllı telefonda app WhatsApp üzerinde BlueStacks . ”

Ayrıca kontrol et: PUBG Lite Indir pc – Pubg Mobile Lite Indir pc | PUBG Lite En son sürüm

WhatsApp Web’den nasıl çıkış yapılır?

Adım 1: Tarayıcıdaki sohbet kutusunun üstündeki üç dikey noktaya tıklayarak WhatsApp Web’den çıkış yapabilirsiniz.

Adım 2: Taşma menüsünün alt kısmında ‘oturumu kapat’ seçeneği olacaktır

Alternatif yol: Bağlı akıllı telefon aracılığıyla WhatsApp Web’den de çıkış yapabilirsiniz . Bunu yapmak için, üç nokta simgesine dokunun -> WhatsApp Web’i seçin -> ardından ‘Tüm cihazlardan çıkış yap’ seçeneğini seçin

PC’de WhatsApp giriş ve çıkışları nasıl kontrol edilir?

WhatsApp Web girişleri ve çıkışları, akıllı telefondaki mesajlaşma uygulamasından izlenebilir. Böyle yaparak,

Adım 1: Telefonunuzda WhatsApp’ı açın

Adım 2: Sağ üst köşedeki işlem taşma menüsüne (üç dikey nokta) dokunun ve WhatsApp Web’i seçin.

Adım 3: Aşağıdaki ekran size oturum açtığınız cihazları gösterecektir

Adım 4: Bu cihazlardan ‘Tüm cihazlardan çıkış yap’ seçeneği ile tek seferde veya üzerlerine dokunarak tek tek çıkış yapabilirsiniz.

Adım 5: Yeni cihazlar eklemek için kullanılabilecek ekranın sağ üst köşesinde ‘+’ simgesini görebilirsiniz. Ancak, WhatsApp Web’i aynı anda yalnızca bir cihazda kullanabileceğinizi unutmayın .

WhatsApp Web’de durum nasıl güncellenir?

Ne yazık ki durumu WhatsApp Web’de güncelleyemez / gönderemezsiniz . WhatsApp durumunu eklemek için akıllı telefonunuza ulaşmanız gerekecek . Bununla birlikte, kişinizin durumunu web’i kullanarak kontrol edebilirsiniz. Söz konusu tıklayın yapmak için bir sonraki profil resminizin, ‘Durum’ simgesini ve herhangi seçmek temas onların durumunu görüntülemek için. wp web

WhatsApp Web’de karanlık mod nasıl etkinleştirilir?

Adım 1: WhatsApp Web’de karanlık modu etkinleştirmek için ‘Ayarlar’a gidin

Adım 2: Seçenek, web’deki yeni sohbet simgesinin yanında, üç nokta simgesinin içinde olacaktır.

Adım 3: Oradan ‘Tema’yı seçin

Adım 4: Ekranınızda ‘Açık’, ‘Koyu’ ve ‘Sistem Varsayılanı’ seçeneklerinin bulunduğu küçük bir pencere açılır

Adım 5: WhatsApp Web’de karanlık modu etkinleştirmek için ‘Karanlık’ı seçin . Sisteminizin teması da karanlık moda ayarlanmışsa, ‘Sistem Varsayılanı’ seçeneğini de seçebilirsiniz.

wp web

WhatsApp web nasıl indirilir?

WhatsApp , masaüstünüzde tarayıcı olmadan kullanılabilir. WhatsApp Masaüstü’nü bilgisayarınıza kurmak için Microsoft Store, Apple App Store veya whatsappweb sitesinden indirin. WhatsApp Masaüstü, yalnızca aşağıdaki işletim sistemi gereksinimlerini karşılayan bilgisayarlarda çalışır:

  •                 Windows 8.1 veya daha yenisi
  •                 macOS 10.10 veya daha yenisi

WhatsApp Masaüstü’nü indirin

Adım 1: Bilgisayarınızın tarayıcısında, gidin WhatsApp Yükleme sayfasına sonra veya .exe indirebilir. dmg dosyası.

Adım 2: İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, .exe veya. dmg dosyasını açın ve kurulumu tamamlamak için istemleri izleyin.

 

VIDEO: Bilgisayardan WhatsApp’a Giriş | PC Üzerinden WhatsApp Kullanımı

kullanışlı etiketler:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *